Edukacyjne Peregrynacje

Niezapomniane kursy językowe dla każdego!

Szwajcaria
Nauka języka obcego

Nauka języka obcego w Szwajcarii

Co warto wiedzieć na temat szkolnictwa w Szwajcarii?

Szwajcaria wielu z nas kojarzy się przede wszystkim ze szkołami międzynarodowymi. Szkoły w Szwajcarii różnią się znacząco od polskiego systemu edukacji. Pierwsza różnica to opłaty pobierane za każdy miesiąc nauki. A ciekawostkę stanowi fakt, że zajęcia są wykładane w języku obcym przez kadrę nauczycielską. Klasy nie są tak liczne i przepełnione dziećmi, jak w Polsce. W jednej klasie znajduje się maksymalnie piętnastu uczniów. Takie rozwiązanie umożliwia korzystniejsze przyswajanie nauki i indywidualny kontakt z uczniem.

Nadrzędnym celem takich szkół jest precyzyjne i najlepsze przygotowanie sowich uczniów do dalszej edukacji w międzynarodowych placówkach. Szkoły w Szwajcarii charakteryzują się tym, że system edukacji realizuje się aż w dwudziestu sześciu kantonach, a każdy z nich posiada swoją strukturę szkolną na poziomie nauczania podstawowego. Nauczanie podstawowe jest nauczaniem obowiązkowym. Szkoły w Szwajcarii charakteryzują się dużym zróżnicowaniem ze względu na trzy języki. Podział edukacji podstawowej na lata w każdym z trzech rejonów Szwajcarii wygląda inaczej.

Tam, gdzie dominujący jest język niemiecki dzieci uczęszczają do przedszkola przez dwa lata, do szkoły podstawowej przez sześć lat, a do gimnazjum przez trzy lata. Obszary zdominowane przez język francuski zapewniają trzy lata przedszkola, cztery – szkoły podstawowej oraz cztery – gimnazjum. A włoska struktura gwarantuje dwa lata przedszkola, dwa szkoły podstawowej i aż siedem lat gimnazjum. Co ze szkołą średnią? W szkole średniej stawia się na wiedzę ogólną. To stopień średni pierwszy, którego celem jest przygotowanie ucznia do stopnia średniego drugiego, czyli do szkoły maturalnej lub szkoły zawodowej.

Co warto zobaczyć w Szwajcarii?

Przebywając na kursie lub szkoleniu językowym w Szwajcarii warto zobaczyć wiele cennych zabytków architektonicznych i zwiedzić najdroższe sklepy ze szwajcarskimi zegarkami i biżuterią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *